Zalety inteligentnego domu

Instalacja inteligentnego budynku posiada bardzo wiele zalet.

Wygoda sterownia

Wszystkie funkcje w pomieszczeniu obsługiwane przez przycisk o rozmiarze 8cm x 8cm lub urządzenie z iOS i Androidem.

Obniżenie rachunków

Dzięki zastosowaniu inteligentnych rozwiązań dom będzie automatycznie oszczędzał energię, a także pozwalał na podgląd na bieżące zużycie bez konieczności zaglądania na liczniki.

Audio & Video

Prawie każdy nowy sprzęt AV można połączyć z sercem inteligentnego domu, dzięki czemu piloty i konieczność pamiętania ustawień urządzeń pójdą w nie pamięć.

Kontrola klimatu

Inteligentny dom pozwala na niezależną kontrole klimatu w każdym z pomieszczeń, dzięki czemu każde z nich może być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika

System zabezpieczeń

W pełni zintegrowany system zabezpieczeń pozwala na zachowanie kontroli nad domem w każdej sytuacji, także podczas naszej nie obecności.

Personalizacja systemu

Każdy budowany przez nas obiekt jest wyjątkowy, tak samo jak potrzeby każdego z właścicieli, dzięki inteligentnym instalacją możemy zautomatyzować i zrealizować każdy scenariusz działania.

Podstawowe funkcje Inteligentnego domu

Poniżej opiszemy podstawowe funkcje inteligentnego domu i to w jaki sposób instalacja ta jest w stanie zaoszczędzić czas i czasami też nerwy użytkownika.

W pełni sterowane

Oświetlenie

  

Oświetlenie jest ważne - może oświetlić naszą przestrzeń życiową, pomóc nam w pracy i nawet tworzyć specjalne nastroje. Oświetlenie we wszystkich jego formach i zjawiskach naturalnych znacząco wpływa na nasze emocje i nastrój. Kolorowe oświetlenie może zwiększyć kreatywność i zapewniać pozytywną energię, a Jedzenie podobno najlepiej smakuje w słońcu; sztuczne światło powinno dawać podobne odczucia.

System Inteligentnego budynku, może w pełni sterować oświetleniem z podziałem na:
  • Wykrywanie obecności użytkownika
  • Sceny świetlne zależne od nastroju
  • Sceny dedykowane do codziennych czynności np. Gotowanie
  • Regulacja natężenia, zależnie od pory dnia/nocy
  • Symulacja obecności oparta na nawykach użytkownika
render6

Systemy

Zacieniania

  

Rolety zewnętrzne

  

Rolety zewnętrzne, które są bardzo powszechne w domach w całej Europie, są zwykle montowane na zewnątrz okien lub fasad. Zapewniają Izolację dźwięku, prywatność wizualną, ochronę przed słońcem i izolacje termiczną.

Żaluzje są teraz napędzane przez silniki rurowe, coś, co wcześniej zostało robione przez dłoń.

Dostępne w szerokiej gamie materiałów i kolorów, okiennice są zwykle wyjątkowo wytrzymałe i wytrzymują prawie każdą pogodę.

W zależności od aplikacji, możliwą wadą jest to, że mogą one blokować widok zewnętrzny.

Żaluzje

  

W przeciwieństwie do rolet zewnętrznych, kąt listew weneckich może być zmieniony. Żaluzje mogą zapewnić ochronę przeciwsłoneczną i prywatność.

Kiedy są używane do zapewnienia ochrony przed słońcem, widok zewnętrzny jest dalej zachowany.

Żaluzje weneckie są delikatniej zbudowane niż rolety i można je również podnosić za pomocą silnika, który jest zwykle dyskretnie ukryty pod obudową.

Co więcej, możesz również ustawić kąt samych listew, chociaż jest to proces bardziej złożony, ponieważ wymaga trochę więcej precyzji.

zaluzje_fasadowe

W pełni sterowane

Ogrzewanie

  

Ogrzewanie to jedna z najważniejszych funkcji każdego domu, czasy przegrzanych lub wychłodzonych pomieszczeń już minęły. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom każde z pomieszczeń sterowane jest indywidualnie, co zapewnia możliwość dostosowania temperatury a nawet wilgotności powietrza w każdym z pomieszczeń osobno,a wszystko to dzięki czujnikom ukrytym w przycisku !

Dowiedz się więcej w części:
pexels-photo-311066

Profesjonalne

Zabezpieczenia

  
zabezpieczenia

System alarmowy 21-Wieku

System alarmowy nie pełni już roli służącej tylko do wykrywania włamań.

Dzięki systemom inteligentnego domu czujniki obecności pełnią także rolę, sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, a nawet multimediami.

Oczywiście standardowa funkcjonalność typowego alarmu jest dalej zachowana ale nie wymaga już ona wieszania kilkunastu niezbyt ładnie wyglądających czujników.

W razie włamania lub innego zdarzenia możemy skonfigurować kilku stopniowy plan alarmu, który postara się wypłoszyć włamywacza, a możemy do tego użyć wszystkich urządzeń w domu.

Każdy z budowanych przez nas systemów traktujemy indywidualnie, dlatego zapraszamy Państwa do kontatku. Na pewno odpowiemy na wszystkie pytania.

WordPress Theme built by Shufflehound. TEL_BUD @2018 || Wszystkie prawa zastrzeżone ..